Okolí

 

Do Českého ráje, cesta příjemná je, dudláj dudláj dá. Zpívá Ivan Mládek v písni o Prachovských skalách. Český ráj je totiž skutečným rájem přírodních a historických památek. Krajina opředená mnoha legendami a mýtickými příběhy. 

Český ráj 

Na páteřní stezce Českým rájem naleznete malebnou, nenápadnou obec s bohatou historií a kulturní tradicí. Obec Branžež. Její okolí zdobí nekonečné borovicové lesy plné zajímavě tvarovaných pískovcových skal. Skály jsou tu opravdu všude. Od osaměle ležících balvanů až po obrovská skalní města.

Impozantní ukázkou středověké kultury je hrad Kost. Pozornost si zaslouží také Příhrazské skály, Hruboskalsko či zřícenina hradu Trosky. Jedním z nejkrásnějších míst Českého ráje je bezesporu zřícenina skalního hradu Drábské vesničky. Nenajdete krásnější a romantičtější rozhled do nížin kolem řeky Jizery než odtud.

Tipy na výlety

 

Připravili jsme pro vás několik tras v okolí Českého ráje. Zvolte si výlet podle náročnosti, délky trasy nebo aktivitách po cestě. 

Poznávat krásy neskonale krásné a jedinečné přírody v Českém ráji můžete tradičně pěšky nebo na kole. My vám však nabízíme i nevšední zážitek, a to jízdu autoveteránem.

S elegancí a prvorepublikovým šarmem se tak můžete vydat třeba do nedalekého Jičína, města pohádek. Historická vozidla jsou k zapůjčení u nás ve vile, stejně jako čtyřkolky nebo již zmíněná elektrokola.